11 listopada zbliża się wielkim krokami. Jak wynika z badań CBOS, prawie połowa Polaków spędza ten dzień w jakiś szczególny sposób: jedni idą na mszę, inni - wywieszają flagę narodową. To piękne, lecz tradycyjne metody świętowania - ale pojawiają się też nowe trendy, bo coraz więcej osób chce świętować w bardziej nowoczesny i aktywny sposób.
Z myślą o nich powstała kampania społeczna ROCK Niepodległości z okazji Święta 11 Listopada. Kampania zachęca do celebrowania tego dnia w sposób radosny i pozytywny oraz pokazuje, że o niepodległość kraju możemy troszczyć się każdego dnia, spełniając się choćby twórczo zawodowo czy nawet charytatywnie. „
Ubiegłoroczna edycja projektu Rock Niepodległości udowodniła, że w Polsce jest ogromne zapotrzebowanie na świętowanie 11 listopada w nowoczesny, młodzieżowy sposób. Młodzi ludzie chcą manifestować swój patriotyzm, co dostrzegamy przez cały rok, nie tylko w Święto Niepodległości. Wszystkich, którzy swój patriotyzm chcą postrzegać również przez pryzmat dobrej zabawy, zapraszamy na koncert Rock Niepodległości 2011 do klubu Palladium w Warszawie - zachęca Małgorzata Zakrzewska, pomysłodawczyni i organizator wydarzenia.
W ubiegłorocznym koncercie uczestniczyło ponad 2 tysiące warszawiaków. W tym roku impreza cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem. Udział w niej jest całkowicie darmowy, wystarczy pobrać wejściówkę na stronie .
11 Listopada czeka nas również wiele innych atrakcji m.in. koncert poprzedzi parada motocykli Harley Davidson oraz wystawa sprzętu zbrojeniowego. Organizatorzy zapowiedzieli też specjalną linię designerskich mebli oraz gitarę Rock Niepodległości. Kto ma ochotę może również przed koncertem wziąć udział w Biegu Niepodległości, który liczy 10 kilometrów i wiedzie ulicami Warszawy - to nie będzie zwyczajny wyścig - jego uczestnicy stworzą żywą, biało-czerwoną flagę. Kto chce z uśmiechem i energią świętować niepodległość, nie może przegapić takiej okazji.
Święta Bożego Narodzenia w domu... Przed nami również jedno z najpopularniejszych Świąt w trakcie całego roku - Święta Bożego Narodzenia. Mało jest chwil w roku, w których Polacy z taką radością wyczekują. Odliczamy czas do
pierwszej gwiazdki, prezentów i na ten niezwykłego, bo wigilijnego, smaku karpia, barszczu z uszkami, pierogów z kapustą i grzybami ... A wszystko to wprowadza nas w rodzinną atmosferę i radosny nastrój. Część z nas przygotowuje święta we własnych domach lub spędzamy je u najbliżej rodziny. Do domu zapraszamy też co
raz częściej nie tylko wspomnianych bliskich, ale również często przyjaciół czy nawet dalszych znajomych.
...i poza domem
Święta Bożego Narodzenie coraz chętniej spędzamy również poza domem, w nietypowy sposób: w ustronnym, zacisznym ośrodku wypoczynkowym czy też w egzotycznych krajach. Wtedy nie martwimy się o gotowanie czy sprzątanie - to relaks w czystej formie! Na ten rodzaj spędzenia okresu świąt Bożego Narodzenia, z roku na rok, decyduje się coraz więcej młodych Polaków. A jakie kierunki świątecznych wojaży wybieramy?
W zależności od upodobania, decydujemy się na kurorty narciarskie lub też po prostu przytulne hotele oferujące usługi z zakresu odnowy biologicznej. Wbrew pozorom w tego typu miejscach nie zbraknie nam również świątecznej atmosfery jak i świątecznego wypoczynku serwowanego pod znakiem zdrowia i urody. Zmieniające się trendy w sposobie spędzania świąt Bożego Narodzenia są kolejnym przykładem na to, że żyje nam się coraz lepiej i radośniej.
Witamy Nowy rok! Impreza w domu lub u przyjaciół albo pod chmurką - to zna każdy. Ale coraz większą popularnością cieszą się nietypowe formy witania Nowego Roku w najbardziej egzotycznych zakątkach globu, takich jak Azja, Kenia czy Afryka Północna - tutaj pozycja Egiptu i Tunezji wydaje się być niezagrożona. Koszt sylwestrowej zabawy w tym regionie to wydatek rzędu - 2-3 tys. złotych od osoby.
Oryginalnie można też świętować w Polsce. Zamiast fajerwerków na miejskim rynku -kino lub uroczysty spektakl w teatrze. A dla tych, którzy naprawdę chcą czegoś nowego - sylwestrowy parowóz! To nie będzie typowa podróż pociągiem. Zamiast spóźnienia - świetna zabawa. Zamiast krzesełek - parkiet do tańczenia, zamiast kontrolera biletów - profesjonalny DJ. A na stacji docelowej -gorący posiłek i zabawa do białego rana.
Pozytywny wjazd w 2012 Warto dać szansę nietypowym możliwościom świętowania - jeśli nie zamiast tych tradycyjnych, to może chociaż obok nich? Innymi słowy - nie tylko powieś flagę, ale pójdź na koncert, a w Święta Bożego Narodzenia przełam się opłatkiem na stoku narciarskim. Kto wie, może atmosfera pozytywnego świętowania w tym roku, sprawi, że rok przyszły będzie wyjątkowo udany? Nie dowiesz się, jak nie spróbujesz!
Natalia Rostworowska