Coroczna pogoń po sklepach w poszukiwaniu czegoś pod poduszkę lub pod choinkę zawróci w głowach Polaków kończących 2008 rok. A przecież jest proste wyjście - voucher na niezapomniane przeżycie dla męża, córki, wnuka czy przyjaciółki.
Kilka kopert przewiązanych wstążeczką, podrzuconych pod drzewko w tę jedną, jedyną noc z „gwiazdką". Wszyscy od zawsze mówimy, że w ten zimowy czas nawet najskrytsze pragnienia się spełniają. Dlaczego zatem ciągle kupujemy kosmetyki, skarpetki, sweterki? A może w tym roku wybierzemy prezent - przeżycie? Rynek podarunków aktywnych, nietypowych, wyjątkowych, czyli prezentów w formie przeżyć powstał w Anglii pod koniec lat 80 - tych. Pierwsze firmy zajmujące się taką działalnością zakładano jeszcze bez wsparcia internetu, czyli w oparciu o - popularne zresztą do dnia dzisiejszego - firmy wysyłkowe. Składano w nich zamówienia wybierając prezenty z katalogów rozsyłanych pocztą.
Obecnie prezent - przeżycie kupuje się przeważnie za pośrednictwem stron www. Wystarczy wybrać jeden lub więcej z kilkudziesięciu prezentowanych pomysłów, złożyć zamówienie, a prezent „przyjeżdża" kurierem pod wskazany adres i trafia do właściwych rąk. Otwierając prezent - przeżycie, obdarowany znajdzie kupon - voucher, który może zrealizować w ciągu roku od momentu zakupu prezentu.
Od niedawna kilkanaście propozycji można zakupić w 30 salonach Empik, w 6 największych miastach Polski. Są to na przykład: jazda za kierownicą Lamborghini lub Porsche, lot szybowcem, masaż relaksacyjny, skok ze spadochronem, lekcja gry w bilard, czy kurs doskonalenia jazdy.
Najpiękniejsze w nich jest to, że za ich pośrednictwem mamy możliwość spełnić marzenia bliskiej nam osoby. Powodzeniem cieszą się prezenty związane z relaksem, odpoczynkiem i hobby: masaż hawajski, nauka tańca dla dwojga, lekcja gotowania, nagranie własnej płyty muzycznej, nauka fotografii albo jazda bolidem Formuły 1.
Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »